Jak zaczęliśmy uczyć angielskiego przez skype?

Jak to się wszystko zaczęło?

Minęło już kilka lat, jednak pierwszy klient zapada w pamięć na długo... Nazywał się Marek, uczył się z nami angielskiego od kilku miesięcy na lekcjach indywidualnych w swoim domu w małej miejscowości pod Warszawą. Bardzo niespokojna dusza. Wiecznie w podróży służbowej - przekładał, odwoływał czy opóźniał zajęcia. Prawdziwy koszmar dla każdej szkoły językowej. Lektor dojeżdżał do niego na zajęcia z Warszawy dobrych kilkadziesiąt minut. Kto choć raz stał w korku w Raszynie zrozumie o czym mówię. No i często po tych kilkudziesięciu minutach lektor dowiadywał się, że Marek wyjeżdża w delegację... Na dłuższą metę nie dało sie uczyć w ten sposób. Marek jednak chciał się uczyć. Trzeba było wymyśleć sposób, jak nie stracić słuchacza i jak nie stracić lektora...

Zrobiliśmy burzę mózgów. Przemilczę różne kuriozalne pomysły... Pomysł ze skype pojawił się gdy już obśmialiśmy chyba wszystkie "genialne" idee typu lektor na skuterze omijający korki (hmm, nikt nie pomyślał o śniegu w zimie). Początkowo podeszliśmy do pomysłu z lekcjami online sceptycznie. Angielski przez skype metodą bezpośrednią w czasie kiedy internet szerokopasmowy nie był tak powszechny jak dzisiaj... Komunikatory do prowadzenia rozmów online kojarzyły się z koszmarnymi trudnościami przy instalacji i zacinaniem się transmisji. Jednak jak się okazało, Marek miał bardzo dobre łącze internetowe, my zaś mieliśmy dwa redundantne łącza synchroniczne. Mówiąc po ludzku, powinno zadziałać (dziś już nie ma takich problemów, teraz praktycznie każdy ma bardzo dobre łącze szerokopasmowe).

Ale mniejsza z tym, zamiast dalej marudzić, zainstalowaliśmy skype na jednym z komputerów, po czym o to samo poprosiliśmy Marka. No i... zdumienie. Takiej jakości nikt się nie spodziewał. Słyszeliśmy Marka tak, jakby siedział za biurkiem. Nic się nie przycinało. Nie pojawiały się ciągłe błedy jak przy popularnych wtedy SIPach. No i sama instalacja - dziecinnie łatwa. No, respekt. Skoro już wszystko tak pięknie działa, czas na lekcje angielskiego. Marek, początkowo sceptyczny, w miarę jak rozwijała się lekcja wykazywał coraz większe zaangażowanie. Mimo, że angielski przez Skype miał być rozwiązaniem na niektóre tylko lekcje to tak się spodobał, że Marek poprosił o to aby następna lekcja była prowadzona w ten sam sposób. I następna też. I następna. Dopiero później przyznał się, że następne cztery lekcje angielskiego metodą bezpośrednią przez skype brał ze swojego pokoju hotelowego w brytyjskim hotelu gdzie miał darmowy internet.


Talk english for free

Would you like to talk in english for free with other people? Our students are looking for people from other countries to to train english. Leave us your Skype name and your level (beginner/advanced) on email This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it. . We'll contact You with people interested in talking on this same level.


Chcesz najpierw spróbować?

Weź lekcję próbną, bez zobowiązań.

Przekonasz się jak szybko i jak komfortowo możesz nauczyć się angielskiego. Lekcja próbna trwa 25 minut (standardowa długość lekcji języka angielskiego przez Skype w naszej Szkole wynosi 50 minut).

Zero zobowiązań, jeśli nie jesteś zadowolony nie musisz nic kupować.
Kup lekcję próbną angielskiego przez skype

Kontakt

tel. +48 690 330 000
Skype: teleenglish

AWANS Sp. z o. o.
al. Piłsudskiego 34
35-001 Rzeszów

© TELEENGLISH - AWANS Sp. z o.o. Wszystkie prawa zastrzeżone.